Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Vmax albo Vmax osiągnięty :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 230km/h GPSowe ale jeszcze by poszła jakbym miał warunki. A4 koło Zgorzelca. Zachowanie auta poprawne, stabilne, ale nawierzchnia średnia, dało się odcxuć wibracje.

    Komentarz


    • 239 km/h licznikowe na A9 pod Monachium było lekko z górki w dwie osoby na pokładzie.
      Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
      Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
      Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
      Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
      Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

      Komentarz


      • 205 na wskazówce, 207 na liczniku elektronicznym ( jednocześnie ). Jazda na zachód czyli teoretycznie pod wiatr. Do 200 - 205 rozpędzał się bez problemu. Potem miałem jeszcze jakieś 10% gazu ale praktycznie nie reagował. Jazda raczej po równym. Myślałem, że z 5-10 więcej pojedzie. Paliwo 95. 2 osoby na pokładzie. Prowadzenie bez zarzutu. Jechałem raczej wyluzowany bez spinania się. Obroty z tego co kojarzę to około 4600 przy 205-207.

        [ Dodano: Pon 01 Cze, 15 12:32 ]
        z prędkościami 200-205 jechałem tak około 40-50 km w dniu wczorajszym o 5-6 rano. Autostrada raczej pusta ( Stryków - Konin ).

        Komentarz


        • 230km/h wg GPS, na liczniku wskazówka przekroczyła 240 :twisted: . Pod nogą jeszcze trochę zostało... Dwoje pasażerów.
          Pisał Sebastian

          Komentarz


          • ja nie rozpędzałem swojej do maxa ......200 km/h -jadąc z tą prędkoscią auto zachowuje się dość "nerwowo" -jest bardzo podatne na podmuchy wiatru i drugie spostrzeżenie to jest wysoki poziom hałasu powyżej 160km/h szczególnie jadąc po mokrej nawierzchni .

            pozdr

            Komentarz


            • Bo do szybkiej komfortowej jazdy po autostradach to sie kupuje minimum Audi A6 merca e klasę czy beemke piątkę.
              A nie lekko wydłużonego kompakta.

              Chociaż ja po trasie Warszawa Toruń clio z jakimś śmiesznym dieselkiem (spora cześć trasy vmax czyli 180 licznikowe) uważam ze octa to szczyt komfortu
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • Zamieszczone przez p_e_t_e
                ja nie rozpędzałem swojej do maxa ......200 km/h -jadąc z tą prędkoscią auto zachowuje się dość "nerwowo" -jest bardzo podatne na podmuchy wiatru i drugie spostrzeżenie to jest wysoki poziom hałasu powyżej 160km/h szczególnie jadąc po mokrej nawierzchni .

                pozdr
                Na ori zawieszeniu rzeczywiście nerwowość budy przy wyższych prędkościach może być irytująca lub nawet niebezpieczna.
                Szczególnie jak masz siłe tłumienia kiery na "normal"
                Lekarstwem na to są sprężyny obniżające...
                Lukii

                Mój Brokuł

                Komentarz


                • Niby RS ma trochę inne zawieszenie, ale regularnie jeżdżę grubo ponad 200 w trybie normal nie narzekając na nic - wg mnie auto jest bardzo stabilne (o ile nie wieje naprawdę mocno). Czyli jak obniżę, to już w ogólne nie będę musiał kiery trzymać.
                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                  Komentarz


                  • maro rs, jak masz lane assist to nie musisz To nie ACC, ze dziala do 160 :P

                    Co do nerwowosci - zauwazylem dwa razy, ale w obu przypadkach naczepy tirow tez sie bujaly mocno po pasie od lini do lini (albo i za), wiec zdecydowanie to był wiatr.. A wtedy to i BMW 5 nie bedzie szlo jak po sznurku.. Jednak powierzchnia boczna swoje robi.

                    Moja O3 RS

                    Komentarz


                    • Mi to przeszkadzało troche bo do tej pory samymi sztywnymi samochodami jeździłem i to o masach 1600-1700 kg.
                      Tak więc dużo trzeba żeby wiatr coś takiego przestawił.
                      Skoda lekka buda i stała wysoko stąd też ten problem.
                      Po zglebieniu tematu brak

                      Ps. Najbardziej to przestawia na autostradzie Łódź -> 3city.
                      Tam przed 3city na tych górkach wiatry tak dają że naprawdę trzeba uważać
                      Lukii

                      Mój Brokuł

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Lukii
                        Ps. Najbardziej to przestawia na autostradzie Łódź -> 3city.
                        Tam przed 3city na tych górkach wiatry tak dają że naprawdę trzeba uważać
                        Czyli nie miałem zwidów. Przy 235 (licznik) było już nieprzyjemnie. Podobno można pojechać 250 licznikowe. Kiedyś sprawdzę.
                        Biały działkowóz

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Kapitan Snuja
                          Zamieszczone przez Lukii
                          Ps. Najbardziej to przestawia na autostradzie Łódź -> 3city.
                          Tam przed 3city na tych górkach wiatry tak dają że naprawdę trzeba uważać
                          Czyli nie miałem zwidów. Przy 235 (licznik) było już nieprzyjemnie. Podobno można pojechać 250 licznikowe. Kiedyś sprawdzę.
                          mozna mialem 249
                          Black magic

                          Komentarz


                          • greg505, Kapitan Snuja, to jakie Wy macie skrzynie, zeby tyle jeździć?

                            Komentarz


                            • Lukii, a jezdziles Passewalk - Lübeck, A20 w czasie mocnych wiatrow? Tam bywało wesoło, pare razy zaliczalem juz krawedz lewego pasa, uciekajac przed tirem... Choc chlopaki mowili, ze to i tak pikus w porownaniu z Dania, gdzie jesienia przed czescia mostow rozkladaja kontrole i wszystkie tiry na parkingi Jak sa srednie wiatry, to te co maja 40ton puszczaja.. jak sa ostre, to nawet tych uziemiaja

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez fernando
                                greg505, Kapitan Snuja, to jakie Wy macie skrzynie, zeby tyle jeździć?
                                Manualna 6tka jest u mnie
                                Black magic

                                Komentarz


                                • greg505, a mógłbyś sprawdzić dla mnie kod tej skrzyni? Jakie miałeś obroty przy tej prędkości?

                                  Komentarz


                                  • fernando, przy 230 w RS TDI jest kolo 4tys RPM jezeli mnie pamiec nie myli... Wiec zapas spory, patrzyłem to po chipie maksymalna moc jest kolo 4200rpm, wiec jest szansa i Vmax podciagnac

                                    Moja O3 RS

                                    Komentarz


                                    • 5400-5500 dokladnie nie pamietam, jak mi powiesz gdzie mam kodu szukac to Ci podam
                                      Black magic

                                      Komentarz


                                      • Kurczę, musze chyba zmienić skrzynie albo przedłużyć szósty bieg (podobno niektórzy tak juz robili) :roll:

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez fernando
                                          Kurczę, musze chyba zmienić skrzynie albo przedłużyć szósty bieg (podobno niektórzy tak juz robili) :roll:
                                          A czym jezdzisz?
                                          Nje masz nic podanego w profili
                                          Black magic

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez krzyzakp
                                            Lukii, a jezdziles Passewalk - Lübeck, A20 w czasie mocnych wiatrow? Tam bywało wesoło, pare razy zaliczalem juz krawedz lewego pasa, uciekajac przed tirem... Choc chlopaki mowili, ze to i tak pikus w porownaniu z Dania, gdzie jesienia przed czescia mostow rozkladaja kontrole i wszystkie tiry na parkingi Jak sa srednie wiatry, to te co maja 40ton puszczaja.. jak sa ostre, to nawet tych uziemiaja
                                            Lubeck zaliczałem ale latem więc nie zauważyłem zbytnio. W Danii byłem raz samochodem ale nic podobnego nie doświadczyłem chociaż mogę sobie wyobrazić jak tam wieje

                                            Co do skrzyn to tez mi się wydaje ze manual vs. DSG będzie miał wyższy V Max.
                                            Osobiście tez uważam ze powinni dawać do RSow 7ki tak jak np w Golfach VII.
                                            Mogliby je dobrze zestopniowac tak aby ostatni bieg był długi i dawał dobry V Max.
                                            Ta 6tka jest ciut przy krótka.
                                            U mnie przy 2,5 tys rpm mam 140 km/h a np w audi a5 automat 2.0 Tdi przy tym samym rpm jest 170 km/h
                                            Lukii

                                            Mój Brokuł

                                            Komentarz


                                            • Lukii, golfy mają te same skrzynie co skody, DSG7 jest tylko w słabych wersjach, jedynie passat ma jakąś nową DSG7.

                                              W benzynowym RSie z DSG6 nie ma tego problemu, skrzynia pozwoliłaby jechać 3 paczki, jedynie w pierwszej kolejności nie pozwala ogranicznik (licznikowe 260), a w drugiej - brak mocy. Manual ma krótsze przełożenia - a ściślej, DSG ma krótsze pierwsze 3, na 4 już jest mniej więcej taka sama V max, na 5 i 6 w DSG można jechać szybciej - z kickdownem DSG przy 250 km/h ma jeszcze 5 bieg (i poniżej 6 krpm).
                                              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                              Komentarz


                                              • Mnie się ze 3 razy udało 270 km/h średni komfort psychiczny 8)
                                                Synu dowiedz się czego robić nie potrafisz i nie rób tego...

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez maro rs
                                                  Lukii, golfy mają te same skrzynie co skody, DSG7 jest tylko w słabych wersjach, jedynie passat ma jakąś nową DSG7.

                                                  W benzynowym RSie z DSG6 nie ma tego problemu, skrzynia pozwoliłaby jechać 3 paczki, jedynie w pierwszej kolejności nie pozwala ogranicznik (licznikowe 260), a w drugiej - brak mocy. Manual ma krótsze przełożenia - a ściślej, DSG ma krótsze pierwsze 3, na 4 już jest mniej więcej taka sama V max, na 5 i 6 w DSG można jechać szybciej - z kickdownem DSG przy 250 km/h ma jeszcze 5 bieg (i poniżej 6 krpm).
                                                  No właśnie to dziwne ze te słabsze wersje maja 7mki ale cóż...
                                                  Co do V maxa to miałem kilka razy 240 ale to już zażynanie "kury"
                                                  Lukii

                                                  Mój Brokuł

                                                  Komentarz


                                                  • A co w tym dziwnego ? Dlatego mają 7-ki właśnie żeby im poprawić dynamikę, krótsze poszczególne biegi ot co, w mocnym samochodzie 6-ka w zupełności wystarczy.
                                                    Synu dowiedz się czego robić nie potrafisz i nie rób tego...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X